SIKÇA SORULAN SORULAR

TİTREME ÖNLEYİCİ BILEKLIK

Bilekligin yan etkisi var mı?

Bilekligin ele veya bilege takılıyor olması fark etmeksizin tespit edilmis hiçbir yan etkisi yoktur.

İki bilekte/elde aynı anda kullanılabilir mi?

İki bilekte/elde aynı anda kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Titreme çesiti ve kisisel istege göre tek ya da iki bilekte/elde aynı anda da kullanılabilir.

Etkililik oranı nedir?

Elde veya bilekteki titremelerin kisiden kisiye değisiklik göstermesi sebebiyle %40 ile %90 arasında bir etkililik oranına sahiptir.

Bileklik nasıl giyilir?

Günde kaç saat kullanmalıyım?

Bileklik ilk baslarda gündelik kullanımda (Yemek yemek, yazı yazmak, bir seyler içmek, bilgisayarla çalısmak gibi) 1-2 saat ile baslanmak suretiyle, gün geçtikçe bu süre arttırmalıdır.

Hemen etki gösterir mi?

Hastaların %80’inde hemen etkisini göstermekle birlikte diger hastalarımızda ise düzenli bir sekilde kullanımında olumlu sonuçlar verdigi, klinik calısmalarla gözlemlenmistir.

Bilekligin kullanım ömrü ne kadar?

İç mekanizması eskimez ve bozulmaz fakat tekstil ürünü olan kordon kısmının uzun süreçlerde yıpranması durumunda yeniletmek amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Her yas aralıgına uygun mu?

Ayarlanabilir kordon yapısı sayesinde 7 yasından itibaren her yas aralıgında rahatlıkla kullanılabilir.

Bileklikte sag el-sol el farkı var mı? Her bilege uygun mu?

Bileklik sag el-sol el ve kadın-erkek farkı göz etmeksizin, ayarlanabilir kordonu sayesinde her bilek ölçüsüne uygundur.

Kullanımı ne kadar konforlu?

Bileklik ergonomik yapısı sayesinde bir kol saati kadar rahat bir sekilde kullanılmaktadır. Günlük yasamın içindeki bilek ve el hareketlerine uyumlu olarak tasarlanan dıs yapısı ve kullanılan malzemelerin organik olması bakımından oldukça konforludur.

Agırlıgı nedir?

Bilekligin agırlıgı günlük kullanımda varlıgını hissettirmeyecek kadar hafif olmakla birlikte, yaklaşık olarak 290 gr altında bir agırlıga sahiptir.

Elektronik veya manyetik bir mekanizma içerir mi? Sarja veya pile ihtiyaç duyar mı?

Bileklik içerisinde herhangi bir elektronik veya manyetik mekanizma kesinlikle içermez. Sarja veya pile ihtiyaç duymadan rahatlıkla kullanılabilir.

Uyurken kullanabilir miyim?

Uyurken kullanılması rahatsız hissettirebilecegi için tavsiye edilmemektedir.

Nasıl temizlemeliyim? Bileklik yıkanabilir mi?

Bilekligi kesinlikle yıkamayınız. Kirlenmesi durumunda nemli bir bezle hafifçe silebilirsiniz.

Boyutları nedir? Günlük kıyafetle kullanımı nasıl?

Bileklik Yükseklik 2 cm/Uzunluk 6.5 cm/Genislik 5.5 cm ölçülerindedir. Günlük kıyafetle kullanımında hiçbir engel yoktur. Ister kıyafetin üstüne, ister altına rahatlıkla takılabilecek büyüklüktedir. El üzerine takılarak kullanımında ise elin hareketlerini kısıtlayıcı herhangi bir yanı yoktur.

Ne kadar dayanıklı/sağlam?

Ürün 38 derece direkt sıcaklık temasına mukavemet saglar. Ürün tam olarak 47 GPa elastik modülüne sahiptir. %67 MPa gerinim mukavemetine sahiptir. Modül 325 Newton (N) = 33.14 kilogram - kuvvet (kgf) verilerine sahiptir. Ürün %90 Dogal hammadde içerir. Ürünümüz doga dostu olup dogada en hızlı kaybolan ürün sınıfına girmektedir.

Iade nasıl olusturulabilir?

Satın alınan ürün tamamen steril ve kişiye özel gönderilmektedir. Kargo tarafınıza ulastıgı zaman herhangi bir deforme veya hasar tespit ettiginizde kargo görevlisine tutanak tutturarak tarafımıza iade edebilirsiniz.

Siparis nasıl olusturulabilir?

Siparis sitemizdeki satın alma bölümü veya diger dijital satıs platformlarından ve anlasmalı medikal magazalardan olusturulabilir. Bütün banka veya kredi katları ile ödeme (taksit seçeneği de mevcuttur) yapılabilmektedir.

Ilaçla birlikte kullanıldıgı zaman herhangi bir etkisi var mıdır?

Herhangi bir ilaçla kullanımında sorun yoktur. Titremelerde olusan mevcut azalmalardan sonra hastalık türüne göre kullanılan titreme önleyici ilaçları bırakmadan önce mutlaka doktorunuza danısınız.

Her titreme çesidinde etkili midir?

El veya bilekten gelen her titreme çesidinde etkilidir. Bu etkinin görülebilmesi için düzenli bir sekilde kullanılması durumunda kisiye göre farklı oranlarda olmakla beraber etki göstermektedir.

Siparisim ne zaman yola çıkar? Kaç günde elime ulasır?

Siparis olusturulduktan sonra en geç 5(bes) is günü içerisinde kargoya teslim edilir ve teslim edildikten sonra 2(iki) is günü içerisinde tarafınıza ulasır.